Vítejte na webových stránkách věnovaných neoficiální okresní volejbalové soutěži neregistrovaných hráčů. Letos již 6. ročník.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Píše se rok 2013 a v tomto magickém letopočtu se rodí nápad na projekt amatérské volejbalové ligy smíšených družstev na Jihlavsku. Myšlenka na vytvoření soutěže čtyř týmů je vyřčena na turnaji v Henčově. Tam se však původně počítalo spíše s turnajovou formou u jednotlivých účastníků. Neproběhla však žádná diskuze a snaha tuto ideu zrealizovat. 

Nápad vytvořit volejbalovou soutěž smíšených amatérských celků tak oživuje až na podzim Mára s Kabisem z volejbalového týmu AGU Luka nad Jihlavou. Nejprve se připraví organizační řád a zajišťuje se technická stránka soutěže. Do projektu Loucké Pralesní Ligy se pro první zkušební ročník počítá se čtyřmi družstvy - VT AGU luka nad Jihlavou, TENISTI Luka nad Jihlavou, BLUMY Jihlava a ROŠŤÁCI Jihlava. Jsou osloveny spřátelené týmy a všichni s nadšením souhlasí Pro konání soutěžních duelů je vybraná sokolovna v Lukách nad Jihlavou, kde se rovněž konají i jiné volejbalové akce. 

Bleskový počáteční zájem o ligu  je pro pořadatele hnacím motorem, takže původní plán startu v lednu 2014 bere za své a liga se rozjíždí už v prosinci 2013. V lednu dochází k navýšení počtu týmů na celkových 5. Soupisku doplnil celek 4.PRALESNÍ Třešť.

V druhé sezóně 2014/15 se do ligy přihlašuje nový tým z MĚŘÍNA a zvyšuje počet účastníků LPL na šest.

Ve třetí sezóně 2015/16 liga drží počet šesti týmů a dochází k jediné změně, kdy Měřín nahrazuje druhý domácí celek VT AGU BLACK.

Čtvrtá sezóna 2016/17 ve stejném složení jako 3. ročník. Změnou je snížení počtu hracích dnů a rozšíření počtu utkání během hracího kola.

Jubilejní páta sezóna 2017/18 proběhne, ale v úžším počtu a to pěti týmů. VT AGU již nepostaví dva celky.

Další v pořadí již šestá sezona 2018/19 proběhne ve stejném systému a složení jako 5. ročník LPL. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one