Vítejte na webových stránkách věnovaných okresní volejbalové soutěži neregistrovaných hráčů. Letos již 4. ročník.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "6947"

5. KOLO ODEHRÁNO

LPL vstoupila odvetami do druhé části a přinesla zajímavé výsledky. Týmem kola se stal VT AGU, který vyhrál obě utkání. V praxi bylo uvedeno opět pravidlo, že se nesmí hráč dotknout sítě(viz. oficiální pravidla dle ČVS). Příchozí divák viděl čtyři zajímavá utkání, která nabídla strhující podívanou. Pojďme se nyní podívat na jednotlivá utkání pod lupou.

ROŠŤÁCI vs. BLUMY
Nový rok, první zápas a hned šlágr kola. Ano, tak by se dalo ve zkratce charakterizovat úvodní utkání druhé poloviny LPL. A navíc rekordně dlouhý první set, který vyhráli Rošťáci 30:28. Pak však došlo ke zranění smečařky Lenky(tým Rošťáci), což připravilo nežádanou pauzu a psychickou deku pro Rošťáky. Druhý set tak opanovaly Blumy. Ve třetí sadě se Rošťáci opět zmobilizovali a jednoznačně ovládli tento set. Kdekdo si říkal, že čtvrtý set bude již jasně vyznívající, ale Blumy sebraly všechny síly a v napínavé koncovce srovnaly a vynutily si pátý set. Napínavý souboj o špici tak pokračoval. Nakonec se radovaly Blumy a upevnily si dosavadní první místo v tabulce. (podrobnosti v rubrice Výsledky zápasů)

AGU LUKA vs. MĚŘÍN
I tento mač sliboval vyrovnaný boj s příchutí o bronzový stupínek. Měřín začal hned od začátku s chutí a vyhrál první set. Domácí AGU se rozjížděli pomaleji, ale vy vypjatém druhém setu, to byli právě oni, kdo se radovali ze srovnání stavu na 1:1. Ve třetí a čtvrté sadě pak přebrali volejbalisté VT AGU otěže zápasu a dokráčeli si v zajímavém duelu pro vítězství za tři body.(podrobnosti v rubrice Výsledky zápasů)

MĚŘÍN vs. BLUMY
Měřínští to měli proti lídrovi tabulky těžké, jelikož nastoupili do utkání po těžkém čtyřsetovém boji s VT AGU. A to se projevilo hned v úvodu utkání, kdy Blumy jasně bodově dominovaly. V průběhu druhého a třetího sedu Měřín sebral poslední síly a zabojoval, avšak Blumy byly protentokrát Měřínu těžkým soustem. Blumy si tak připsaly do tabulky tři vítězné bodíky a odskočily dotírajícím soupeřům(podrobnosti v rubrice Výsledky zápasů)

AGU LUKA vs. ROŠŤÁCI
Po té co Rošťáci podlehli Blumám v úvodním utkání a AGUáni zvítězili, ztenčil se bodový náskok Rošťáků na druhé pozici jen na jediný bod. Hrálo se tak o průběžně stříbrnou pozici v tabulce LPL. Rošťáci začali bez bázně a hany a ukázali svoji sílu, když vyhráli první sadu o 14 míčů. Poté se hra vyrovnala a domácí volejbalisté z Luk vycítili šanci. To Rošťáky znervóznilo a jejich hra nebyla již tak efektní. Volejbalisté VT AGU udolali ve vypjaté koncovce druhý set a podobně tak i třetí. Rošťáci se nechtěli vzdát a bojovali alespoň o tie-break, chybělo jim však pověstné štěstíčko a naopak domácí měli větší vůlí po vítězství a tak slavili výhru 3:1 na sety. Přeskočili tak svého soka v tabulce. (podrobnosti v rubrice Výsledky zápasů)