Vítejte na webových stránkách věnovaných okresní volejbalové soutěži neregistrovaných hráčů. Letos již 5. ročník.
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "2757"
Před druhou adventní nedělí si dali účastníci LPL dostaveníčko nad vysokým sakem v rámci 2. kola a kupodivu se jednotlivé zápasy odehrály, až na jeden, na tři hrané sety. Týmem kola se stali MIMONI díky lepšímu skóre. Nejlepším hráčem kola se stala Simona Hurdová z týmu BLUM.

Pojďme se v krátkých reportech vrátit k jednotlivým duelům:

MIMONI vs. VT AGU
Očekávané derby utkání hned na úvod kola. Lépe začali překvapivě červenočerní volejbalisté AGU, zápas však svým vývojem připomínal jízdu na ruském kole. První set ovládli Mimoni. Aguáni i s hráči širší sestavy bojovali, nakonec však smolně prohráli druhý rozhodující set o dva míče a to ovlivnilo zbytek vývoje utkání. Mimoni udrželi tentokrát nervy na uzdě a díky chytré hře a dávce štěstí vydolovali ze šlágru kola tři body.

BLUMY vs. ROŠŤÁCI
Vedoucí celek tabulky potvrdil své kvality a Rošťáky nepustil ke zdramatizování zápasu. I když je výhra na tři sety jednoznačná, tak je potřeba podotknout, že Rošťáci nedali kůži lacino a předváděli bojovný výkon, který přispěl k atraktivnosti duelu.

VT AGU vs. 4. PRALESNÍ
Potvrdilo se, že domácí VT Agu moc na 4. pralesní neumí a to se dokonale naplnilo ve třetím utkání dne. Jako by volejbalisté VT Agu byli myšlenkami ještě v nevydařeném derby s Mimoni. S chutí hrající volejbalisté z města betlémů bez větších problému zvládli první set. Ve druhé sadě se Loučtí zlepšili o 5 míčů, ale ani to nestačilo. Až ve třetí sadě domácí prolomili bodovou mizérii a ovládli třetí set o 15 balonů. 4. pralesní v silném složení a s novou akvizicí Vendy nedali prostor pro sehrání zkráceného setu a čtvrtý set vyhráli 25:18. 4. pralesní si tak připsala důležité 3 body do tabulky.

MIMONI vs. ROŠŤÁCI
Žlutí Mimoni pokropeni živou vodou ze zisku tří bodů z derby utkání se do soupeře z Jihlavy zakousli s velkou chutí. Ovládli nejprve první set a následně i druhý. Třetí set se ukázal jako rozhodující a jednoznačný. Mimoni Rošťáky deklasovali 25:8 a stanovili nejlepší set letošní sezony. Mimoni se tak po zisku šesti bodů ze dvou výher dostali na druhé místo v tabulce.

BLUMY vs. 4. PRALESNÍ
Jako poslední soupeř, který v této sezóně ještě nevyzval Blumy, se představila 4. pralesní. Ta byla pro Blumy v úvodní setu nepříjemně kousajícím sokem. Blumy měly co dělat a urvali první set až v závěru. Ve druhém setě pokračovala podobná hra jako v tom prvním. Blumy si však opět poradily a navýšily vedení na průběžné 2:0. Třetí set vypadl již jednoznačně pro Blumy, ale srdnatě bojující volejbalisté z Třeště se rvali do posledního míče. Nebyly však již síly k obratu a tak s posledním sokem z letošní tabulky si Blumy poradily a upevnily si dominantní postavení na špici tabulky.

Podrobnosti o jednotlivých zápasech naleznete v rubrice VÝSLEDKY ZÁPASŮ.
Již následující sobotu 9.12. se uskuteční 2. kolo LPL a co nám nabídne?

V úvodním duelu ihned šlágr kola. Derby utkání odvěkých soků. Prozatím se daří o něco lépe AGUánům, kteří v prvním kole získali o jeden bod více a prozatím okupují překvapivě druhé místo v tabulce. Očekává se litý boj o každý balon a zřejmě rozhodne, kdo udrží pevněji nervy na uzdě. Tipér favorizuje Mimoně, tip výsledku 3:2.

Blumy minulé kolo sice obě utkání udolaly,ale ukázalo se, že to letos asi nebudou mít tak lehké. Dalším, kdo si na ně brousí zuby v pořadí jsou nevyzpytatelní Rošťáci. Ti sice v prvním kole dokázaly vybojovat jen dva body, ale očekáváme, že přijedou tentokrát v silnějším složení. Tipér favorizuje Blumy, tip na výsledek 3:1.

Domácí VT AGU moc na 4. pralesní neumí a obzvláště v druhých utkáních dne a tak uvidíme, zda se tato statistika upraví. Navíc z tábora AGU je známo, že domácí nenastoupí v nejlepší sestavě. Tipér favorizuje VT AGU, tip výsledku 3:2.

Mimoni budou jistě chtít navázat na loňský vydařený ročník a zužitkovat své tréninkové jednotky pod "profi" trenérem. Naopak Rošťáci, kteří mají výborné nahrávačky a vysoké hráče, budou jistě oříškem pro Mimoně. Kdo vzejde jako vítěz z tohoto jistě zajímavého utkání? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Tipér favorizuje Mimoně, tip na výsledek 3:2.

BLUMY vs. 4.PRALESNÍ
Lídr tabulky se postaví nad vysokým sakem proti poslednímu soupeři z letošního pole účastníků LPL. Kvalita je na straně jihlavských mistrů, ale 4.pralesní má tým bojovníků, kteří nedají kůži lacino. Tipér favorizuje Blumy a tip na výsledek 3:1.
Úvodní duely prvního kola nové sezony LPL, která je již pátým pokračováním, je za námi a my se tradičně ohlédneme krátkými reporty, za tím jak jednotlivá utkání probíhala.

BLUMY vs. MIMONI
Jak se očekávalo, hned první zápolení nad vysokým sakem přineslo hrstce přihlížejících výborný volejbal s napínavou koncovkou. První set byl téměř nekonečný a nakonec jej ovládli dobře namotivovaní Mimoni. To by však nebyly Blumy čtvřnásobným mistrem, kdyby se nechaly jen tak lehce udolat po nevydařené koncovce v úvodní sadě. Blumy zabraly a především skvěle hrající Simona Hurdová (dříve Bednářová), která tvořila hru na saku, údernost Martina Kalivody a jeho smrtící útoky středem měly destruktivní zásah na bojovnou hru Mimoňů. Konečný výsledek 3:1 (detailní zápis v rubrice VÝSLEDKY ZÁPASŮ)

ROŠŤÁCI vs. 4. PRALESNÍ
Druhý duel byl ještě vyrovnanější, ale nebyl tak vypjatý jako ten předchozí, ve kterém se utkali favoriti letošního ročníku. Důkazem toho je pětisetová bitva, ve které dobře začali třeští hráči, ale pak obrátili vývoj stavu Rošťáci. Čtvrtou sadu srovnali volejbalisté 4 . pralesní a tak se šlo do tie-breaku. Tam prokázali větší vůli po vítězství a štěstí jihlavští Rošťáci. konečný výsledek 3:2.

VT AGU vs. BLUMY
Pojďme dále, v dalším souboji se představili v druhém utkání úřadující mistři Blumy a proti nim stál domácí celek VT AGU. A jakoby domácí chtěli popřít ihned v úvodu prognózy odborníků neboť do utkání vlítli jako utržený vagón. Jenže Blumy opět prokázaly svoji dominanci a silnou vůli po vítězství a soupeře bodově dohnaly a první sadu ovládly. V pohodě hrající Aguáni však kousali dále a dokonce v následujících dvou setech strhli průběžné vedení na svou stranu. Pak však přišla nikým nečekaná deka, která na domácí padla a už ji nedokázali shodit. Blumy tak v tie-breaku nakonec otočily nepříznivě se vyvíjející utkání a mohly se radovat z druhé výhry v nové sezoně. Konečný výsledek 3:2.

4.PRALESNÍ vs. MIMONI
Jediný výsledkově jednoznačný zápas úvodního kola. Mimoni neponechali nic náhodě a splnili roli papírového favorita. 4. pralesní sice dělala co se dalo, ale v klidu hrající loučtí Mimoni si zápas pohlídali a spravili si tak chuť po bez bodovém prvním utkání. konečný výsledek 0:3.

VT AGU vs. ROŠŤÁCI
Domácí volejbalisté VT jako by ještě neskousli prohru s Blumami a začali své druhé utkání dne dost zakřiknutě. Nakonec dlouhý první set udolali v napínavé koncovce o dva míče. Rošťáci pak záhy srovnali. Aguání však sebrali motivaci a takřka vydřeli potřebné dvě vítězství v následujících dvou sadách. Po výhře za tři body se domácí posunuli po 1. kole na druhé místo tabulky. Konečný výsledek 3:1.

(detaily z jednotlivých utkání naleznete v rubrice VÝSLEDKY ZÁPASŮ)
Letošní v pořadí již pátý ročník LPL startuje již tuto sobotu tradičně v loucké sokolovně a to od 13:00. Letošní ročník nabídne 6 hracích kol ve kterých se střetne vždy všech pět družstev (pozn.: VT AGU, Mimoni, Blumy, Rošťáci a 4. pralesní). Zúžený kádr domácích AGUánů neumožní pro letošek postavit dvě družstva tak, jak tomu bylo v minulých sezonách. Co nám servíruje menu 1. kola?

Hned na úvod si připravil los velmi zajímavé utkání. Ostrý start do soutěže prožijí volejbalisté čtyřnásobného mistra Blum a loňské štiky soutěže Mimoňů. Mimoni jsou nahecováni a jistě budou chtít využít nerozehrání Blum a překvapit hned v úvodu sezony. Tipér favorizuje Blumy, tip výsledku 3:2.

Naopak druhý duel na vysoké síti změří síly vloni neúspěšných celků ze dna tabulky. Letošní sezona však startuje od nuly a tyto týmy posíleni můžou překvapit. Určitě se bude na co dívat. Tipér favorizuje Rošťáky.,tip na výsledek 3:2.

Domácí VT jde letos do soutěže bez cíle. Kádr se zúžil a celek louckých volejbalistů je si vědom, že bude rád za okupování středu tabulky. Může však překvapit a do karet mu může hrát to, že nebude svazován bezpodmíněčným úspěchem. Tipér favorizuje Blumy, tip výsledku 1:3.

4. PRALESNÍ vs. MIMONI
V tomto duelu budou zřejmě hrát prim Mimoni avšak ty může svazovat role papírového favorita. Žlutí jsou často tým zápolící s psychickou vyrovnaností. Naopak třeští hráči můžou překvapit. Uvidíme v jaké sestavě přijedou. Tipér favorizuje Mimoně, tip na výsledek 1:3.

Poslední utkání prvního hracího dne. Jistě další vyrovnané utkání, které nás v sobotu čeká. VT AGU moc na Rošťáky neumí a tak uvidíme, zda se loučtí pokusí vzepřít dosavadním statistikám, které hovoří v jejich neprospěch. Tipér favorizuje Rošťáky, tip na výsledek 2:3.
DSCN1136.JPG
Další díl LPL v pořadí již 5. sezona startuje v sobotu 25.11.17 tradičně v loucké sokolovně. Letos bude počet týmu (5) nižší než loni, ale i tak jistě nebude nouze o dramatické duely. Podrobnější info již brzy.
V právem sloupku webu můžete tipovat vítěze letošního WINTER CUPu...
Závěrečným dodatkem letošní sezóny LPL je již tradiční turnaj WINTER CUP (6. ročník), který se uskuteční v sobotu 4.3.2017 za účasti všech týmů hrající letošní soutěžní ročník LPL. Novinkou je utkání hvězd, které pod názvem ALL STARS MATCH sehrají hráči s nejvíce počty hlasů obdržených za nejlepšího hráče jednotlivých utkání (pozn.: vzhledem k tomu, že někteří hráči měli vyrovnané počty hlasů, rozhodovalo o jejich umístění do A.S.M. počet rozvrstvení hlasů do více utkání, větší počet odehraných zápasů a nutnost obsazení 4 muži + 2 ženy).

Martin KŘENEK (4. pralesní) nahradí v All Stars Match Petra MACHA (AGU Black), který se omluvil.